Aktuální počasí

Počasí dnes:

22. 9. 2018

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Denní teploty 14 až 18°C. Noční teploty 10 až 6°C.

Přehrát/Zastavit Další

Náhodné foto

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Pozdrav ze Všenor, kolem 1900

Návštěvnost

Návštěvnost:

Počítadlo přístupů

Navigace

Obsah

 

logo

 

Zprávy

Všenorská knihovna bude v sobotu 29. září 2018 uzavřena, ale 28. září 2018 bude mít stánek na Jablkobraní, kde se na Vás těšíme

Všenorská knihovna bude v sobotu 29. 9. 2018 z technických důvodů uzavřena. Těšíme se na setkání s Vámi na Jablkobraní v pátek 28.9.2018, kde budeme mít svůj stánek.
Vaše Všenorská knihovna celý text

ostatní, náš tip | 16. 9. 2018 | Autor: Správce Webu
Dialogy s historií

Dialogy s historií .... o Všenorech s Michaelou Zucconi 20.9. 2018 v 19:00

Dialogy s historií .... o Všenorech s Michaelou Zucconi 20.9. 2018 v 19:00
Pocity a úvahy architekta při první návštěvě obce

Sál Vladimíra Holana, U silnice 151, OÚ Všenory celý text

ostatní, náš tip | 26. 8. 2018 | Autor: Správce Webu
#

slavnostní otevření kaple sv. Jana Křtitele ve Všenorech po rekonstrukci interiéru 15.9. 2018 14 hodin

Obec Všenory a kulturní komise Vás srdečně zvou
na slavnostní otevření kaple sv. Jana Křtitele ve Všenorech po rekonstrukci interiéru

Památka je evidována MK a podle vyjádření NPÚ se jedná o památku převyšující rámec středních Čech. Obci se podařilo získat dotaci na restaurování nástěnných maleb od ak. mal. Adolfa Liebschera. Oprava vitráží v kapli, terénní práce a zavedení elektřiny byly financovány z rozpočtu obce.

Program
Slavnostní zahájení
Radka Fišarová – zpěv
Komentované prohlídky kaple

Všenory 15. září 2018, 14:00 celý text

ostatní | 25. 8. 2018 | Autor: Správce Webu
#

Den pro současnou českou poezii 1.9. 2018

Díky básníkovi, překladateli, spisovateli a dramaturgovi Petrovi Borkovcovi, který připravil společně se Všenorskou knihovnou na 1. září 2018 Den pro současnou českou poezii, se mohl poprvé ve Všenorech konat první všenorský festival poezie.
S českými básníky jsme se setkali hned na dvou místech Všenor. První část Dne pro současnou poezii proběhl od 12:00 v Sále Vladimíra Holana v budově Obecního úřadu Všenory. Nejdříve se představili Jitka Srbová a Jonáš Hájek. Ve 13:30 Jan Šulc a Lukáš Kliment vzpomenuli v části „Pocta Alexandru Klimentovi“ spisovatele, dramaturga a básníka Alexandra Klimenta, který měl ke Všenorům pěkný vztah a je zde od března 2017 pohřben na hřbitově ve Všenorech II.

Atmosféra v Sále Vladimíra Holana byla příjemná, vystupování účinkujících profesionální. Ozvučení sálu i zámeckého parku bylo dílem Zdeňka Altýnského.

Druhá část Dne pro současnou českou poezii proběhla díky laskavému svolení majitelky zámku ve Všenorech, paní Hany Podrabské, které tímto velice děkujeme, v zámeckém parku. Prostředí parku umocnilo sílu poezie a hudby Účastníci se zde mohli zaposlouchat do poezie Milana Děžinského, Jakuba Řeháka a Petra Borkovce.

Petr Borkovec se mimo jiné básníků ptal, co jim říkají Všenory. Odpovědi byly zajímavé.
Program zakončila Beata Hlavenková, zpívající pianistka, skladatelka a aranžérka, jedna z nejvýraznějších muzikantek s nezaměnitelným nadžánrovým autorským rukopisem, jak o ní píše Petr Borkovec.
celý text

ostatní, náš tip | 1. 8. 2018 | Autor: Správce Webu
V Montaně

Vycházka za zajímavými místy Horních Mokropes 18.7.2018

Trasa začínala před kostelem sv. Václava a pokračovala na náves, kde jsme si povídali o Turyni a kapličce sv. Jana Nepomuckého a poté jsme společně prošli slavnou chatovou osadu Montana a nakonec k železničnímu mostu.

Komentář Alena Sahánková
celý text

ostatní, náš tip | 15. 7. 2018 | Autor: Správce Webu
#

Slavnostní odhalení kamenné lavičky s pamětní deskou Květoslava Mašity 14. června 2018, 17:00, Na Burze

Slavnostní odhalení kamenné lavičky s pamětní deskou Květoslava Mašity proběhlo 14.6. 2018 za účasti starosty Ing. Zdeňka Seidlera, autora, ak. sochaře Petra Váni a rodiny.

Pořádaly Obec Všenory, Všenorská knihovna a kulturní komise. Programem provázel Martin Golláň.

Videozáznam je k dispozici na adrese: youtube

https://www.youtube.com/watch?v=6r6VLZb6Aic
celý text

ostatní, náš tip | 31. 5. 2018 | Autor: Správce Webu
pozvánka1

POJĎTE S NÁMI DO PRŮVODU KARLA IV. - vycházíme z Návsi (bývalé Horní Mokropsy) v 15:00

POJĎTE S NÁMI DO PRŮVOD U KARLA IV.
2. a 3. června 2018

Rádi bychom Vás pozvali do Královského průvodu císaře Karla IV. Všenory se opět připojí ke Královskému průvodu, a to v sobotu 2.6. 2018 v 15:45 v Dolních Mokropsích, aby doprovodili císaře v první den jeho pouti. Průvod ze Všenor odejde z návsi v bývalých Horních Mokropsích v 15:00 přes železniční most na místo setkání v Dolních Mokropsích - Steak Bar, Dr. Janského 591, Černošice, kde bude slavnostně složen hold Císaři Karlu IV.

Druhý den se bude v 10:00 pokračovat na Karlštejn.

V civilním obleku je možné jít podél průvodu. V kostýmu pak v průvodu. Těšíme se, že nás přijdete podpořit. Jde o to, připomenout si bohatou historii našeho krásného regionu.

Bližší informace: Všenorská knihovna, Alena.Sahankova@seznam.cz , 607263700

celý text

ostatní, náš tip | 6. 5. 2018 | Autor: Správce Webu

Pozvánka na oblíbenou ornitologickou vycházku v neděli 6.5.2018 v 7:30


Ornitolog Dr. Valeš, MK Klubko Všenory a Všenorská knihovna srdečně zvou na ornitologickou vycházku, která se uskuteční v neděli 6.5.2018. Sraz je v 7:30 na železniční zastávce ve směru Praha.
Pokud to dovolí počasí, proběhne ukázka kroužkování.


celý text

ostatní, náš tip | 22. 4. 2018 | Autor: Správce Webu
#

Dialogy s historií aneb přímluva za současnost 24.4. 2018, Sál Vladimíra Holana Všenory S ARCHITEKTEM JANEM HÁJKEM, ATELIER M1 ARCHITEKTI

Přednáška s debatou pro neodbornou veřejnost a nejen pro ni bude ovztahu současné architektury ke všem stopám minulostia o tom, co je vlastně prací architekta? Realizace Atelieru M1 v Líbeznicích, která získala Českou cenu za architekturu v r.2016, může být dobrým příkladem a inspirací. Jaké bylo jeho zadání? Jak probíhala spolupráce s obcí? Všechny tyto otázky budou tématem našeho setkání. celý text

ostatní, náš tip | 14. 4. 2018 | Autor: Správce Webu
Den básníků2

Všenorská knihovna Vás srdečně zve na Den pro současnou českou poezii - 1. září 2018

Všenorská knihovna Vás srdečně zve
NOVŠERY VŠERYNO RYNOVŠE
Den pro současnou českou poezii
Součástí Všenorské knihovny je literární muzeum Mariny Cvětajevové a to zavazuje a inspiruje. Nejde jen o odkaz ruské básnířky Mariny Cvětajevové a českého básníka Vladimíra Holana, který jezdíval do Všenor za maminkou a setrou Marií, ale jde také o to, že by se Všenorská knihovna ráda stala místem setkávání současných básníků, místem, kde bude zaznívat současná poezie. Díky básníkovi, překladateli, spisovateli a dramaturgovi Petrovi Borkovcovi, který připravil program Dne pro současnou českou poezii a bude jej i uvádět, se přání stává skutkem.
S českými básníky se setkáme hned na dvou místech Všenor. První část Dne pro současnou poezii proběhne od 12:00 v sále Vladimíra Holana v budově Obecního úřadu Všenory. Bude možné si zde rovněž prohlédnout Literární muzeum Mariny Cvětajevové. Nejdříve se představí Jitka Srbová a Jonáš Hájek. Ve 13:30 Jan Šulc a Lukáš Kliment vzpomenou v části „Pocta Alexandru Klimentovi“ spisovatele, dramaturga a básníka Alexandra Klimenta.
Druhá část Dne pro současnou českou poezii proběhne od 15:30 v zámeckém parku. Zde se zaposloucháme do poezie Milana Děžinského, Jakuba Řeháka a Petra Borkovce a hudbou obohatí program Beata Hlavenková.
Zakončeme naši pozvánku slovy Petra Borkovce „ Česká poezie je nepřehlédnutelná, má své čtenáře a posluchače a tomu, jakým způsobem vypovídá o světě, v němž žijeme, se vůbec nic nepodobá. Spisovatel, překladatel a dramaturg kavárny FRA Petr Borkovec představuje ve Všenorech několik současných výrazných básníků. Spíše mladších. A velice různorodých ! „
Zveme Vás k nám do Všenor za současnou poezií.
Alena Sahánková
Všenorská knihovna


celý text

ostatní, náš tip | 2. 4. 2018 | Autor: Správce Webu
logo

18. geologická vycházka – jaro 2018 14.4. 2018

Letošní jarní geologická vycházka se uskuteční v sobotu 14.4.2018. Vydáme se do západního okolí koněpruského korálového útesu.
Od Zlatého koně budeme směřovat na Havlíčkův Mlýn, Koukolovu horu a do Popovic. Trasa je dlouhá 6,6 km a jsou na ní úseky, kudy neprojede kočárek. Zejména sestup k Havlíčkovu Mlýnu je poměrně krkolomný a doporučuji turistické hole pro lepší stabilitu. Výstup na Koukolovu horu od Suchomastského potoka je táhlý a v závěru prudký. Avšak na trase není nic, co bychom již při dřívějších vycházkách nepřekonali, takže není třeba se bát.

Oblast, kterou budeme procházet, je špatně obsloužena veřejnou dopravou a lze využít pouze jediný autobusový spoj linky C17, který vyjíždí z berounského autobusového (vlakového) nádraží ze stání č. 6 v 10:23 a končí na horním (autobusovém) parkovišti u Koněpruských jeskyní, kde se sejdeme v 10:45. Z Popovic do Berouna se vrátíme mezi 17 a 18 hodinou vlakem nebo autobusem. celý text

ostatní, náš tip | 9. 3. 2018 | Autor: Správce Webu
Slavnosti Morany

Aktualizovaný program na Slavnostech Morany ve Všenorech, 5. ročník 24.3.2018, Zimojarní putování pro celou rodinu a historická pohlednice nádraží Všenory a všenorské razítko Morany na stánku Všenorské knihovny

Bohatý program Slavností Morany je uveden v příloze.
Obec Všenory by ráda tento program ještě obohatila. MK Klubko Všenory, Občanské sdružení pro Všenory, skautský oddíl Dub Všenory, MŠ a ZŠ Josefa Kubálka Všenory a přátelé připravují "Zimojarní putování"
- interaktivní stezku pro celou rodinu, při které nám pomůžete odnést z obce zimu a
přinést nové jaro. Součástí stezky bude stan s dílničkami, kde si budete moci vyrobit
malé Moranky na odnesení domů, chřestidla, jarní ozdoby z papíru. Čeká na vás i jarní malování na obličej.

Na stánku obce a Všenorské knihovny budou k dispozici pohlednice, mapy, informace o jarní geologické vycházce a další zajímavosti. Poprvé zde bude pro zájemce k dispozici pohlednice vydaná obcí Všenory, na které je zachycena železniční zastávka Všenory na počátku 20. století. Na stánku budou turistická razítka a nové razítko, navržené Janem Magetem, "Všenorská Morana", a také placky s památným všenorským dubem.
celý text

ostatní, náš tip | 5. 3. 2018 | Autor: Správce Webu
#

Noc s Andersenem ve Všenorské knihovně

S Andersenem,knížkami a Moranou 23. března 2018 16:00 – 17:30
Sál Vladimíra Holana, budova OÚ Všenory celý text

ostatní, náš tip | 5. 2. 2018 | Autor: Správce Webu

Masopustní průvod ze Všenor - Horních Mokropes do Dolních Mokropes 10.2.2018 12:30 Náves

POZVÁNKA
na Masopustní průvod ze Všenor - Horních Mokropes do Dolních Mokropes
sobota 10.2.2018 12:30 Na Návsi pod Kostelem sv. Václava
13:45 společný průvod na Mokropeské náměstí
celý text

ostatní, náš tip | 5. 2. 2018 | Autor: Správce Webu
#

Dovolujeme si Vás pozvat na přednášku arch. Karla Hájka z Fakulty stavební ČVUT k budoucnosti nádražních budov ve Všenorech, Černošicích s Srbsku 23.3.2018, 18:30, OÚ Všenory

Přednáška arch. Karla Hájka z Fakulty stavební ČVUT "Železnice a místo" se uskuteční
v pátek 23.3. 2018 od 18:30 v Sále Vladimíra Holana v budově Obecního úřadu ve Všenorech celý text

ostatní, náš tip | 5. 2. 2018 | Autor: Správce Webu
#

Všenory ve filmu 9. února 2018, 18:00

Všenorská knihovna s kulturní komisí Vás srdečně zvou na večer se starými filmy:

Všenory ve filmu – Archivní snímky
Promítání nejstarších filmových záznamů ze života Všenor a Horních Mokropes v rámci semináře k záchraně starých filmů ve Všenorech se uskuteční
v pátek 9. února v 18 hodin v Sále Vladimíra Holana v budově Obecního úřadu Všenory

celý text

ostatní, náš tip | 20. 1. 2018 | Autor: Správce Webu
Novoročenka 2018

PF 2018

Hodně zdraví a spokojenosti v roce 2018
přejí Všenorská knihovna a Informační centrum Berounka a rovněž Centrum Mariny Cvětajevové
i Kulturní komise OZ Všenory celý text

ostatní, náš tip | 1. 1. 2018 | Autor: Správce Webu
#

Podzimní geologická vycházka s naším průvodcem Filipem Stehlíkem - 14.10.2017

Na geologické vycházce se půjdeme podívat na horniny odkryté v údolí Švarcavy mezi Třebotovem a Černošicemi. Sejdeme se na autobusové zastávce "Třebotov" v 10:00; autobus č. 313 odjíždí na místo srazu ze zastávky "Nádraží Radotín" v 9:43. Vycházku ukončíme u vlakové zastávky v Černošicích po asi 6 km chůze zhruba kolem třetí hodiny odpoledne.
Filip Stehlík, průvodce

Za Všenorskou knihovnu
Alena Sahánková
607263700
celý text

ostatní, náš tip | 5. 10. 2017 | Autor: Správce Webu
Slavnostní odhalení a posvěcení restaurované sochy  sv. Václava od Čeňka Vosmíka před kostelem sv. Václava 1

Slavnostní odhalení a posvěcení restaurované sochy sv. Václava od Čeňka Vosmíka před kostelem sv. Václava

Vedení obce Všenory Vás srdečně zve na Slavnostní odhalení a posvěcení restaurované sochy sv. Václava, které se uskuteční 28. 9. 2017 před kostelem sv. Václava. Akce se uskuteční v rámci odpoledního programu všenorského Posvícenského Jablkobraní. celý text

ostatní | 11. 9. 2017 | Autor: Správce Webu