Aktuální počasí

Počasí dnes:

19. 11. 2018

zatazenosesnez

Bude oblačno až zataženo, místy sněhové přeháňky nebo slabé sněžení. Denní teploty 0 až 4°C. Noční teploty 0 až -4°C.

Přehrát/Zastavit Další

Náhodné foto

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Žáci školy přinesli základní kámen k budoucímu Muzeu starých časů Josefa Kubálka, které bude otevřeno u příležitosti 150 výročí hornomokropeské školy

Návštěvnost

Návštěvnost:

Počítadlo přístupů

Navigace

Obsah

Den pro současnou českou poezii 1.9. 2018

Typ: ostatní | náš tip
Díky básníkovi, překladateli, spisovateli a dramaturgovi Petrovi Borkovcovi, který připravil společně se Všenorskou knihovnou na 1. září 2018 Den pro současnou českou poezii, se mohl poprvé ve Všenorech konat první všenorský festival poezie.
S českými básníky jsme se setkali hned na dvou místech Všenor. První část Dne pro současnou poezii proběhl od 12:00 v Sále Vladimíra Holana v budově Obecního úřadu Všenory. Nejdříve se představili Jitka Srbová a Jonáš Hájek. Ve 13:30 Jan Šulc a Lukáš Kliment vzpomenuli v části „Pocta Alexandru Klimentovi“ spisovatele, dramaturga a básníka Alexandra Klimenta, který měl ke Všenorům pěkný vztah a je zde od března 2017 pohřben na hřbitově ve Všenorech II.

Atmosféra v Sále Vladimíra Holana byla příjemná, vystupování účinkujících profesionální. Ozvučení sálu i zámeckého parku bylo dílem Zdeňka Altýnského.

Druhá část Dne pro současnou českou poezii proběhla díky laskavému svolení majitelky zámku ve Všenorech, paní Hany Podrabské, které tímto velice děkujeme, v zámeckém parku. Prostředí parku umocnilo sílu poezie a hudby Účastníci se zde mohli zaposlouchat do poezie Milana Děžinského, Jakuba Řeháka a Petra Borkovce.

Petr Borkovec se mimo jiné básníků ptal, co jim říkají Všenory. Odpovědi byly zajímavé.
Program zakončila Beata Hlavenková, zpívající pianistka, skladatelka a aranžérka, jedna z nejvýraznějších muzikantek s nezaměnitelným nadžánrovým autorským rukopisem, jak o ní píše Petr Borkovec.

poezie


Přílohy

Vytvořeno: 28. 8. 2018
Poslední aktualizace: 10. 9. 2018 21:27
Autor: Správce Webu