Aktuální počasí

Počasí dnes:

15. 12. 2018

zata

Bude oblačno až zataženo, během dne místy až polojasno, ojediněle slabé sněžení. Denní teploty -3 až 1°C. Noční teploty -2 až -6°C.

Přehrát/Zastavit Další

Náhodné foto

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Paní Anna Hojerová vzpomíná na počátky hornomokropeské knihovny

Návštěvnost

Návštěvnost:

Počítadlo přístupů

Navigace

Obsah

Všenorská knihovna Vás srdečně zve na Den pro současnou českou poezii - 1. září 2018

Typ: ostatní | náš tip
Den básníků2Všenorská knihovna Vás srdečně zve
NOVŠERY VŠERYNO RYNOVŠE
Den pro současnou českou poezii
Součástí Všenorské knihovny je literární muzeum Mariny Cvětajevové a to zavazuje a inspiruje. Nejde jen o odkaz ruské básnířky Mariny Cvětajevové a českého básníka Vladimíra Holana, který jezdíval do Všenor za maminkou a setrou Marií, ale jde také o to, že by se Všenorská knihovna ráda stala místem setkávání současných básníků, místem, kde bude zaznívat současná poezie. Díky básníkovi, překladateli, spisovateli a dramaturgovi Petrovi Borkovcovi, který připravil program Dne pro současnou českou poezii a bude jej i uvádět, se přání stává skutkem.
S českými básníky se setkáme hned na dvou místech Všenor. První část Dne pro současnou poezii proběhne od 12:00 v sále Vladimíra Holana v budově Obecního úřadu Všenory. Bude možné si zde rovněž prohlédnout Literární muzeum Mariny Cvětajevové. Nejdříve se představí Jitka Srbová a Jonáš Hájek. Ve 13:30 Jan Šulc a Lukáš Kliment vzpomenou v části „Pocta Alexandru Klimentovi“ spisovatele, dramaturga a básníka Alexandra Klimenta.
Druhá část Dne pro současnou českou poezii proběhne od 15:30 v zámeckém parku. Zde se zaposloucháme do poezie Milana Děžinského, Jakuba Řeháka a Petra Borkovce a hudbou obohatí program Beata Hlavenková.
Zakončeme naši pozvánku slovy Petra Borkovce „ Česká poezie je nepřehlédnutelná, má své čtenáře a posluchače a tomu, jakým způsobem vypovídá o světě, v němž žijeme, se vůbec nic nepodobá. Spisovatel, překladatel a dramaturg kavárny FRA Petr Borkovec představuje ve Všenorech několik současných výrazných básníků. Spíše mladších. A velice různorodých ! „
Zveme Vás k nám do Všenor za současnou poezií.
Alena Sahánková
Všenorská knihovna 

Presentace ke Dni pro současnou poezii 1.9. 2018

 

Všenorská  knihovna  Vás srdečně zve

NOVŠERY VŠERYNO RYNOVŠE

Den pro současnou českou poezii 1.9. 2018

Součástí Všenorské knihovny je literární muzeum Mariny Cvětajevové a to zavazuje a inspiruje. Nejde jen o odkaz ruské básnířky Mariny Cvětajevové a českého básníka Vladimíra Holana, který jezdíval do Všenor za maminkou a setrou Marií, ale jde také o to, že by se  Všenorská knihovna ráda stala místem setkávání současných básníků, místem, kde bude  zaznívat současná poezie. Díky básníkovi, překladateli, spisovateli a dramaturgovi   Petrovi Borkovcovi, který připravil program Dne pro současnou českou poezii a bude jej i uvádět, se přání stává skutkem.

S českými básníky se setkáme hned na dvou místech Všenor. První část Dne pro současnou poezii proběhne od 12:00 v sále Vladimíra Holana v budově Obecního úřadu Všenory.  Bude možné si zde rovněž prohlédnout Literární muzeum Mariny  Cvětajevové. Nejdříve se představí Jitka Srbová a Jonáš Hájek. Ve 13:30 Jan Šulc a Lukáš Kliment  vzpomenou v části „Pocta Alexandru Klimentovi“ spisovatele, dramaturga a básníka Alexandra Klimenta.  

Druhá část Dne  pro současnou českou poezii proběhne od 15:30 v zámeckém parku. Zde se zaposloucháme do poezie Milana Děžinského, Jakuba Řeháka a Petra Borkovce a hudbou obohatí program Beata Hlavenková.

Zakončeme naši pozvánku slovy Petra Borkovce „ Česká poezie je nepřehlédnutelná, má své čtenáře a posluchače a tomu, jakým způsobem vypovídá o světě, v němž žijeme, se vůbec nic nepodobá. Spisovatel, překladatel a dramaturg kavárny FRA Petr Borkovec představuje ve Všenorech několik současných výrazných básníků. Spíše mladších. A velice různorodých ! „

Zveme Vás k nám do Všenor za současnou poezií.

Alena Sahánková

Všenorská knihovna

 

 


Přílohy

Vytvořeno: 4. 8. 2018
Poslední aktualizace: 10. 9. 2018 21:25
Autor: Správce Webu